[opublikował(a): Michał Stelmaszyk dnia 2012-12-14 14:03:42]

Strona główna Biuletynu Informacji Publicznej składa się z kilku podstawowych elementów:

  1. Menu górnego (na samej górze strony) zawierającego odsyłacze do strony głównej, mapy serwisu oraz informacji kontaktowych.
  2. Menu głównego (po lewej stronie witryny) podzielonego tematycznie, zawierającego odsyłacze do najważniejszych części strony. Menu główne jest zawsze widoczne, bez względu na aktualnie przeglądane treści Biuletynu Informacji Publicznej.
  3. Właściwej treści strony zamieszczonej w środkowej części dokumentu. W tym miejscu będą pokazywać się treści artykułów, dokumenty do pobrania, itp.
  4. Menu prawego (po prawej stronie witryny). W prawym menu znajdują się elementy takie jak informacje kontaktowe oraz odnośnik do strony głównej ZOPK.
Pobieranie plików - w Biuletynie znajdują się w treści informacji - dołączone w postaci plików zewnętrznych - można do nich dotrzeć poprzez linki poprzedzające napisami "do pobrania". Pliki takie są dokumentami o dużej objętości oraz treści o specyficznym przeznaczeniu (np. formularze, druki). Po kliknięciu na link prowadzący do ukrytego pliku otwiera się okno pozwalające (zależnie od przeglądarki internetowej) pobranie pliku lub otworzenie go tylko do odczytu.

Kliknięcie na logo BIP znajdujące się w lewym górnym oknie przeglądarki umożliwia przejście na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej administrowaną przez MSWIA.Stopka
Autor:Michał Stelmaszyk
Informację wytworzył(a) lub za treść odpowiada:Michał Stelmaszyk
Data wytworzenia:2012-12-14 14:03
Wyświetleń:5306
Wersje artykułu
Artykuł nie był modyfikowany